Teams Men - Reserve

Overview

Teams Men - Reserve

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
2 ISR   Hilman/Faiga Ariel Hilman Sean Faiga 1072 1456 740 892
3 CAN   Wheelan/Humana-Paredes Cameron Wheelan Felipe Humana-Paredes 1054 1056 818 818
4 CZE   Perusic/Schweiner Ondrej Perusic David Schweiner 1048 1406 932 1178
5 LAT   Finsters/Tocs Rihards Finsters Edgars Tocs 1048 1342 823 942
6 SLO   Zemljak/Pokeršnik Nejc Zemljak Jan Pokeršnik 1030 1182 752 856
7 GER   Walkenhorst/Winter Alexander Walkenhorst Sven Winter 1025 1071 733 761
8 EST   Tiisaar/Nõlvak Mart Tiisaar Kusti Nõlvak 956 1412 780 1008
9 FRA   Loiseau/Gauthier-Rat Arnaud Loiseau Arnaud Gauthier-Rat 906 906 922 1066
10 FRA   Krou/Aye Youssef Krou Quincy Aye 876 960 822 900
11 SWE   Appelgren/Boman Martin Appelgren Simon Boman 861 1111 861 1019
12 AUS   Durant/Schubert Cole Durant Zachery Schubert 860 888 860 900
13 RUS   Sivolap/Velichko Maxim Sivolap Igor Velichko 752 800 752 800
14 NED   Varenhorst/Van Garderen Christiaan Varenhorst Maarten Van Garderen 728 728 756 758
15 TUR   Giginoglu/Urlu Murat Giginoglu Safa Urlu 724 732 514 522
16 NZL   Watson/O'Dea, S. Michael Watson Sam O'Dea 696 696 402 402
17 CZE   Dumek/Lenc Jan Dumek David Lenc 623 625 215 215
18 LTU   Rumsevicius/Kazdailis Arnas Rumsevicius Lukas Kazdailis 574 602 248 254
19 JPN   Kurasaka/Hasegawa Masato Kurasaka Yoshiumi Hasegawa 570 570 420 420
20 SWE   Herrmann/Annerstedt Alexander Herrmann Alexander Annerstedt 551 551 547 547
21 VEN   Golindano/Charly Jonathan Golindano Carlos Rangel 540 540 540 540
22 CZE   Tichy/Weiss Martin Tichy Jindrich Weiss 526 526 260 260
23 ENG   Garcia-Kidd/Hunter Mark Garcia-Kidd Matthew Hunter 511 511 511 511
24 VEN   Peter/Tigrito Rolando Hernandez Jose Gregorio Gomez 510 510 60 60
25 SRB   Kolaric/Klasnic Lazar Kolaric Djordje Klasnic 438 438 378 378
26 ITA   Caminati/Rossi Marco Caminati Enrico Rossi 400 400 600 600
27 ESP   Jiménez/Huerta A. Óscar Jiménez Gutiérrez Alejandro Huerta Pastor 240 240 276 276
28 NZL   Seymour/Kapa Morgan Seymour Rene Kapa 200 200 200 200
29 SUI   Métral/Hagenbuch Quentin Métral Simon Hagenbuch 166 168 149 150
30 JPN   Hatabe/Murakami Junki Hatabe Hitoshi Murakami 96 96 96 96
31 ITA   Vanni/Lupo, A. Francesco Vanni Andrea Lupo 77 77 77 77
32 SUI   Berta/Müller Fabio Berta Luca Müller 71 72 73 74
33 JPN   Shimizu/Sato Keisuke Shimizu Ryota Sato 0 0 0 0
34 SLO   Plahutnik/Tepic Gasper Plahutnik Aleksander Tepic 0 0 0 0
35 SUI   Willimann/Zurgilgen Reto Willimann Raphael Zurgilgen 0 0 0 0