Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 NED   Brouwer/Meeuwsen Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 2200 2452 1640 2452
2 POL   Kantor/Losiak Piotr Kantor Bartosz Losiak 3320 3978 2480 3978
3 LAT   Samoilovs/Smedins Aleksandrs Samoilovs Janis Smedins 2100 2592 1620 2592
4 BRA   Guto/Vitor Felipe Gustavo Albrecht Carvalhaes Vitor Gonçalves Felipe 1874 2083 1590 2083
5 BRA   Pedro Solberg/George Pedro Solberg George Souto Maior Wanderley 1804 2015 1550 2015
6 BEL   Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom van Walle 2080 2890 1480 2890
7 POL   Bryl/Fijalek Michal Bryl Grzegorz Fijalek 2000 2412 1280 2412
8 QAT   Ahmed/Cherif Ahmed Tijan Cherif Younousse 1660 2703 1240 2703
9 NOR   Mol A./Sørum, C. Anders Berntsen Mol Christian Sandlie Sørum 1590 2168 1200 2168
10 AUS   McHugh/Schumann Christopher McHugh Damien Schumann 1596 2916 1160 2916
11 CAN   O'Gorman/Saxton Grant O'Gorman Ben Saxton 1440 1840 1140 1840
12 USA   Allen/Doherty William Allen Ryan Doherty 1600 1720 1120 1720
13 POL   Prudel/Szalankiewicz Mariusz Prudel Jakub Szalankiewicz 1410 1775 1030 1775
14 POL   Kujawiak/Rudol WC Kacper Kujawiak Maciej Rudol 1410 1775 1030 1775
15 SUI   Beeler/Krattiger Nico Beeler Marco Krattiger 1560 2184 1020 2184
16 FRA   Krou/Aye Youssef Krou Quincy Aye 1200 1718 960 1718
17 LAT   Plavins/Tocs Martins Plavins Edgars Tocs 1161 1449 910 1479
18 ITA   Ranghieri/Caminati Alex Ranghieri Marco Caminati 1186 1423 880 1423
19 USA   Patterson/Slick Casey Patterson Stafford Slick 1320 1455 820 1455
20 AUS   Durant/Schubert Cole Durant Zachery Schubert 1048 1520 760 1520
21 USA   Kolinske/Evans William Kolinske Miles Evans 910 940 760 940
22 AUT   Seidl Rob./Dressler Robin Seidl Christoph Dressler 1050 1774 750 1774
23 NED   Varenhorst/Bouter Christiaan Varenhorst Jasper Bouter 830 869 736 869
24 LAT   Finsters/Solovejs Rihards Finsters Aleksandrs Solovejs 837 1225 645 1225
25 FRA   Thiercy/Gauthier-Rat Maxime Thiercy Arnaud Gauthier-Rat 820 1453 620 1453
26 CZE   Perusic/Schweiner Ondrej Perusic David Schweiner 860 1396 620 1396
27 ARG   Capogrosso/Azaad Nicolás Capogrosso Julian Amado Azaad 1160 1480 520 1480
28 NED   Boehlé/van de Velde WC Dirk Boehlé Steven van de Velde 526 624 486 624
29 SLO   Zemljak/Pokeršnik, D. Nejc Zemljak Danijel Pokeršnik 580 764 473 764
30 RUS   Ivanov/Leshukov Vasilii Ivanov Ilya Leshukov 470 470 428 548
31 FIN   Nurminen/Siren Jyrki Nurminen Santeri Siren 537 617 413 617
32 GER   Betzien/Poniewaz D. Max Betzien David Poniewaz 346 401 292 401