Teams Women - Main Draw

Overview

Teams Women - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 BRA   Larissa/Talita Larissa França Maestrini Talita Da Rocha Antunes 4440 5260 3760 4140
2 GER   Laboureur/Sude Chantal Laboureur Julia Sude 3360 4508 3320 4348
3 BRA   Agatha/Duda Agatha Bednarczuk Eduarda Santos Lisboa 3480 3918 2990 3278
4 USA   Summer/Sweat Summer Ross Brooke Sweat 2705 2905 2585 2785
5 CZE   Hermannova/Slukova Barbora Hermannová Marketa Slukova 2360 3036 2200 2576
6 CAN   Pavan/Melissa Sarah Pavan Melissa Humana-Paredes 2480 2770 2180 2350
7 BRA   Barbara/Fernanda Barbara Seixas De Freitas Fernanda Alves 2700 2902 2160 2542
8 CRO   Rosko/Vlašic Maja Rosko Jurja Vlašic 377 377 268 268
9 SUI   Betschart/Hüberli Nina Betschart Tanja Hüberli 2320 3284 2064 2816
10 AUS   Bawden/Clancy Louise Bawden Taliqua Clancy 2296 2906 2056 2666
11 BRA   Josi/Lili WC Josemari Alves Liliane Maestrini 2050 2690 2050 2390
12 SUI   Heidrich/Vergé-Dépré, A. Joana Heidrich Anouk Vergé-Dépré 1780 1914 2020 2154
13 CAN   Brandie/Bansley Brandie Wilkerson Heather Bansley 2068 2308 1916 2188
14 USA   Claes/Hughes Kelly Claes Sara Hughes 1780 2060 1780 2060
15 FIN   Lehtonen/Lahti Riikka Lehtonen Taru Lahti-Liukkonen 1766 2756 1758 2465
16 GER   Ludwig/Kozuch Laura Ludwig Margareta Kozuch 2296 2404 1716 1740
17 GER   Bieneck/Schneider Victoria Bieneck Isabel Schneider 1772 2325 1652 2045
18 CZE   Kolocova/Kvapilova Kristyna Kolocova Michala Kvapilová 1872 2600 1632 2042
19 USA   Fendrick/Lane Lauren Fendrick Lane Carico 1760 1920 1572 1572
20 NED   Meppelink/van Gestel Madelein Meppelink Sophie van Gestel 2096 2318 1546 1560
21 USA   Day/Hochevar Emily Day Brittany Hochevar 1462 1732 1512 1832
22 BRA   Taiana Lima/Elize Maia Taiana Lima Elize Secomandi Maia 2080 2392 1508 1572
23 GER   Glenzke/Großner Nadja Glenzke Julia Großner 1518 1913 1418 1668
24 UKR   Davidova/Shchypkova Valentyna Davidova Ievgeniia Shchypkova 1810 2092 1400 1580
25 CAN   May/Pischke Kristina May Taylor Pischke 1490 1760 1240 1400
26 ITA   Menegatti/Perry Marta Menegatti Rebecca Diane Perry 1470 1640 1233 1433
27 NED   Sinnema/Stubbe, J. Jolien Sinnema Joy Stubbe 1200 2262 1168 1842
28 POL   Wojtasik/Gruszczynska Kinga Wojtasik Jagoda Gruszczynska 1249 1530 1080 1319
29 AUT   Schwaiger S./Schützenhöfer WC Stefanie Schwaiger Katharina Schützenhöfer 1293 1567 1028 1245
30 NED   Flier/van Iersel Manon Nummerdor-Flier Marleen Ramond-van Iersel 1285 1394 1017 1114
31 FIN   Sinisalo/Ahtiainen Ida Sinisalo Niina Ahtiainen 1050 1194 1002 1154
32 CRO   Becic, D./Radanovic Dina Becic Sara Radanovic 392 392 245 245